اخبار و هنر

نقاشی بنکسی برای انتفاضه فلسطین در ساتبیز چکش می‌خورد | پرتابگر گل با بیت‌کوین معامله می‌شود؟

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هنرآنلاین، ساتبیز که پیش‌تر برای نقاشی‌ها و آثار هنری دیجیتال رمزارز پذیرفته بود، این بار می‌خواهد نقاشی «عشق در آسمان است» بنکسی را با رمزارز به خریداران عرضه کنند. قیمت پایه این تابلو نقاش گمنام و نامدار بریتانیایی بین سه تا پنج میلیون دلار است و حراجی روز ۱۲ ماه می برگزار می‌شود.

در ماه‌های اخیر برخی آثار هنری دیجیتال در بازار با رمزارز معامله شده‌اند اما این نخستین بار است که یک حراج‌خانه معتبر سراغ بیت‌کوین و اتر می‌رود. «عشق در آسمان است» یا «پرتابگر گل» از مجموعه آثار بنکسی است در ستایش از مقاومت مردم فلسطین و نوار غزه کشیده شده و مربوط به سال ۲۰۰۵ است.

«عشق در آسمان است» یا «پرتابگر گل» چند نمونه مشابه دیگر هم دارد که پیش‌تر در حراجی‌ها عرضه شده‌اند. نسخه‌ای که در حراجی ساثبیز چکش می‌خورد، از یک مجموعه‌دار خصوصی در منطقه آمریکای شمالی آمده و باید دید می‌تواند رکورد آثار بنکسی را بزند یا نه.

بنکسی با اینکه از مشهورترین نام‌های دنیاست اما تا این لحظه کسی از هویت و نام و نشان او خبر ندارد. از این رو، می‌توان بنکسی را هنرمند نام‌آور گمنام نام نهاد. نقاشی‌های خیابانی او با مایه‌های پررنگ سیاسی و اجتماعی و اخلاقی همواره در دنیا خبرساز می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code