اخبار و هنر

دلیل جریمه خودروهایی که با خانواده هستند و ماسک ندارند

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا پلیس خودروهایی را که حامل خانواده هستند و از ماسک استفاده نمی‌کنند جریمه می‌کند، گفت: اینکه بخواهیم ده‌ها و صدها خودرو را متوقف کنیم و از آنها سوال کنیم که آیا خانواده یا مسافر هستند کار سختی است و حجم نیروی بسیاری می‌خواهد و زمان‌بر است.

وی توضیح داد: هنگامی که افراد به بیرون از خانه می‌روند باید از ماسک استفاده کنند که این امری طبیعی به شمار می‌رود بنابراین انتظار می‌رود که در خودرو هم از ماسک استفاده کنند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: ما فقط خودرویی را که تک‌سرنشین باشد و راننده‌اش از ماسک استفاده نکرده باشد جریمه نمی‌کنیم، ولی خودروهایی را که دو یا بیشتر سرنشین داشته باشند و ماسک نداشته باشند حتماً جریمه خواهیم کرد چراکه نمی‌توان جلوی هر خودرو را گرفت و این سوال را پرسید که «خانواده هستید یا خیر؟».

صدور ۶ هزار و ۲۲ جریمه تا به امروز

رحیمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تاکنون چه تعداد برگ جریمه برای افرادی که از ماسک استفاده نکرده‌اند صادر شده است، گفت: تاکنون ۶۰۲۲ برگ جریمه برای افرادی که در خودرو از ماسک استفاده نکرده‌اند از سوی پلیس صادر شده است.

وی با اشاره به مبلغ جریمه عدم استفاده از ماسک افزود: همان‌طور که پیش‌تر اعلام شده، مبلغ جریمه برای راننده‌ای که از ماسک استفاده نکرده باشد ۱۰۰ هزار تومان و به ازای هر نفر که در داخل خودرو از ماسک استفاده نکرده باشند ۲۰ هزار تومان است.
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code