اخبار و هنر

حرکت سیل به سمت خرمشهر

کورش مودت در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به رها شدن آب از سمت روستای ملحان در ۳۰ کیلومتری جاده اهواز – خرمشهر سیلاب از سمت مزارع نیشکر به سمت روستاهای خرمشهر جاری است.

وی مشکل اصلی ورود آب را از کیلومتر ۵۵ اهواز به سمت خرمشهر بیان کرد و گفت: در حال حاضر آب تا ۴۵ کیلومتری روستاهای خرمشهر رسیده است.

مودت با بیان اینکه جریان آب به سرعت به سمت روستاهای خرمشهر در حال حرکت است، گفت:هم اینک نیروهای بسیج، قرارگاه کربلا و ارتش در حال شکستن سیل بندها و هدایت آب به سمت بیابان‌های اطراف هستند تا جریان آب به روستاهای این شهرستان نزدیک نشود.

وی با اشاره به آبگرفتگی جاده خرمشهر – اهواز گفت: بخشی از جاده خرمشهر – اهواز دچار آب گرفتگی شده اما وضعیت تحت کنترل بوده و تردد خودروها در این جاده در جریان است.

۱۳ روستای غرب کارون در حوزه شهرستان خرمشهر به دلیل امتداد در ساحل رودخانه کارون جز مناطق پر خطر می‌باشند. شهرستان خرمشهر در فاصله ۱۳۰ کیلومتری اهواز متاثر از جریان سیلاب ناشی از طغیان رودخانه کارون همچنین پدیده دریایی مد اکبر می‌باشد.
استانداری خوزستان به دلیل وقوع مد اکبر در آبادان، خرمشهر و شادگان از روز شنبه تا سه شنبه هفته جاری در این مناطق حالت فوق‌العاده اعلام کرده است.

شدت مد (بازگشت آب از دریا به درون رودخانه و نهرها) در نیمه ماه قمری و هنگام کامل شدن ماه، بیشتر از مدهای عادی است که به مد اکبر معروف است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code