اخبار و هنر

برترین دانشگاه‌های آمریکا در ۲۰۲۰ معرفی شدند

به گزارش خبرنگار مهر، جدیدترین رتبه‌بندی کالج‌های ایالات متحده آمریکا برای سال ۲۰۲۰ منتشر شد. این رتبه‌بندی به صورت مشترک از سوی وال استریت ژورنال و نظام رتبه‌بندی تایمز (timeshighereducation) انجام می‌شود.

در رتبه‌بندی سال ۲۰۲۰ همچون چهار سال گذشته رتبه اول متعلق به دانشگاه هاروارد است و انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT) و دانشگاه ییل به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کرده‌اند.

دانشگاه پنسیلوانیا برای اولین بار به مقام چهارم رسیده و در معیارهای مربوط به میزان فارغ التحصیلی، ارزش افزوده به حقوق فارغ التحصیلان، شهرت دانشگاهی و برای اولین بار بدهی بعد از فارغ التحصیلی، رتبه خوبی کسب کرده است.

بر خلاف رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی که بر عملکرد تحقیقاتی دانشگاه‌ها متمرکز است، این رتبه بندی به داده های حاصل از آموزش توجه دارد و میزان تعامل دانشجویان، نتایج دانشجویان و محیط یادگیری را اندازه گیری می کند.

خارج از ۱۰ دانشگاه برتر، دانشگاه جان هاپکینز بیشترین رشد را در میان ۴۰ دانشگاه برتر داشته است و با ۹ پله صعود به صورت مشترک در رتبه دوازدهم قرار گرفت. در همین حال دانشگاه کلمبیا شدیدترین سقوط را داشته و با ۱۱ پله سقوط در رتبه پانزدهم جای گرفته است.

در میان دانشگاه های دولتی، دانشگاه کالیفرنیا (لس آنجلس) هنوز هم برترین دانشگاه دولتی است و در جایگاه ۲۵ مشترک قرار دارد.

رتبه بندی مشترک وال استریت ژورنال و نظام رتبه بندی تایمز تا حدودی مبتنی بر نتایج نظرسنجی از دانشجویان ایالات متحده آمریکا است و نظرات بیش از ۱۷۰ هزار دانشجوی فعلی دانشگاه ها در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را گردآوری کرده است. 

این رتبه بندی اعتبار آموزشی دانشگاه ها را به منظور انتخاب بهترین مؤسسات برای تعالی در تدریس نیز بررسی می کند.

نسخه دسترسی آزاد از جدول کامل رتبه بندی دانشگاه های آمریکا مشترک وال استریت ژورنال و نظام رتبه بندی تایمز ۲۵ سپتامبر منتشر می‌شود.

  • جدول ۱۰ دانشگاه برتر رتبه بندی مشترک وال استریت ژورنال و نظام رتبه بندی تایمز برای سال ۲۰۲۰
ردیفنام دانشگاه  شهر       رتبه ۲۰۱۹  رتبه ۲۰۲۰
۱دانشگاه هارواردکمبریج  یکم  یکم
۲ انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT)کمبریجدومدوم
۳ دانشگاه ییلنیوهیون    سوم    سوم
۴ دانشگاه پنسیلوانیافیلادلفیلا    چهارم    دهم
۵ انستیتوی فناوری کالیفرنیاپاسادنا مشترک پنجم    پنجم
۶دانشگاه پرینستونپرینستون    مشترک پنجم نهم
۷   دانشگاه براون پروویدنسمشترک هفتممشترک هفتم
۸  دانشگاه استانفورد   استانفورد  مشترک هفتم   ششم
۹دانشگاه کرنلایتاکا    نهم    یازدهم
۱۰ دانشگاه دوکدورهام دهم    مشترک هفتم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code