اخبار و هنر

آیا به فرزندخوانده هم حق اولاد تعلق می‌گیرد؟

در مقررات ماده ۸۶ قانون تامین اجتماعی شرط تحت تکفل بودن فرزندان پیش‌بینی نشده است و ملاک پرداخت عائله‌مندی بیمه بودن کارگر با رعایت مفاد ماده ۸۶ قانون مرقوم خواهد بود.

فرزند خوانده می‌تواند مشمول مقررات ماده ۸۶ قانون تامین اجتماعی شود زیرا در اجرای قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست مصوب مجلس شورای اسلامی و آئین نامه اجرایی هیات وزیران، فرزندخوانده در حکم فرزند حقیقی بوده و از کلیه حقوق و مزایای قانونی بهره‌مند خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code